Nakkekoteletter med coleslaw og ovnsbakte poteter

    Møre nakkekoteletter med smakfull pesto, sprø ovnsbakte poteter og en frisk coleslaw med eple – en perfekt kombinasjon av saftig, sprøtt og kremet! Denne middagen er enkel å lage, men føles likevel ekstra smakfull og komplett. En hverdagsfavoritt du garantert vil lage igjen!

    Nakkekoteletter med coleslaw og ovnsbakte poteter

    Denne oppskriften gir fire porsjoner som du enkelt kan lage på 30 min! 

    INGREDIENSER:

    • 600 g småpoteter
    • 2 ss olivenolje
    • 1 ts paprikapulver
    • 1 ts tørket timian
    • 1 grønt eple
    • 1 dl crème fraîche
    • 2 ss majones 
    • 1 pose Wokmix
    • Saften av en sitronsaft
    • 1 beger cherrytomater 
    • 400 g COOP nakkekoteletter uten ben
    • 1 glass pesto
    • 1 ss olivenolje
    • Salt og pepper

    FREMGANGSMÅTE:

    1. Forvarm ovnen til 200 °C.
    2. Del småpotetene i to, og legg dem på et stekebrett med bakepapir. Drypp over olivenolje, og krydre med paprikapulver, timian, salt og pepper. Stek i ovnen i 25–30 min til potetene er gylne og sprø.
    3. Kutt eplet i tynne strimler. Bland sammen crème fraîche og majones i en bolle. Ha i eplestrimlene og wokmixen, og vend det godt sammen. Smak til med sitronsaft, salt og pepper. 
    4. Sett på grillfunksjon på ovnen når det nærmer seg at potetene er ferdige. Ha cherrytomatene i en ildfast form, drypp over olivenolje, salt og pepper, og bak tomatene i 3-4 minutter under grillen. 
    5. Krydre nakkekotelettene med salt og pepper. Varm olivenolje i en stekepanne, og stek nakkekotelettene i en varm stekepanne i 3–4 min på hver side, til de er gjennomstekte.
    6. Server nakkekotelettene med ovnsbakte poteter, bakte tomater, coleslaw og pesto. 

    For mer smak på kotelettene kan de krydres med litt røkt paprika under steking.

    Ukas 4 middagstilbud

    Denne oppskriften er en del av ukas 4 middagstilbud!