






1 / 7
Valgt størrelse: XS
- XS
- S
- M
- L
- XL
(Ikke på lager)




Betalingsmetoder




Leveringsmetoder

- Produktdetaljer
- Produktomtaler
- Spesifikasjoner
Produktdetaljer
Svolvær er en lett 3 lags skalljakke fra Missing Link som er både vanntett, vindtett og pustende. Med 10 000 mm vannsøyle og tapede sømmer er denne perfekt til turer i norske forhold!
Jakken er i en lettere innsvinget modell. Den er fremstilt i en lett 3-lags kvalitet i 100% resirkulert polyester med et ytterstoff som er helt vanntett og vindtett. Med en vannsøyle på 10 000 mm og et ytterstoff som i tillegg er impregnert, holder du deg både tørr og komfortabel på regntunge dager. I tillegg har materialet gode pusteegenskaper som gjør turopplevelsen ekstra komfortabel. Jakken er utstyrt med tapede sømmer og vannavvisende glidelåser som forhindrer at vannet trenger gjennom der materialet er sydd. Den faste hetten har justeringsmuligheter for en god værbeskyttende komfort. Med borrelåsjustering på ermene og justering nederst i jakkekant kan passformen tilpasses ytterligere. Ermene har i tillegg en asymmetrisk avslutning som er med på å forhindre at vannet kommer inn i ermene. Med to brystlommer og to sidelommer har du mulighet til å ta med deg små verdisaker på tur.
Øvrige detaljer:
- 3-lags kvalitet
- Tapede sømmer
- Vannavvisende glidelåser
- Fast, justerbar hette
- Borrelåsjustering nederst på ermene
- Justering nederst i jakkekant
- Asymmetriske ermeavslutninger
- Brystlommer med glidelås
- Sidelommer med glidelås
Materiale:
100% resirkulert polyester
Materialegenskaper:
- Vanntetthet: 10.000 mm vannsøyle
- Pusteevne: 10.000 g/m2/24t
Passform:
Innsvinget passform
Vaskeanvisning:
Vaskes uten bruk av tøymykner eller skyllemiddel på 40 grader.
Impregnering:
Dette produktet har en impregnering (DWR behandling = durable water resistant) når de er nye. Denne behandlingen hindrer stoffet i å trekke til seg fuktighet og skitt, samtidig som det optimaliserer pusteegenskapene til produktet. Over tid vil impregneringen bli slitt vekk. Dette gjelder spesielt på utsatte steder som sete, knær, skuldre og albuer. For å optimalisere produktets egenskaper, bør det impregneres på nytt etter hver vask, eller når man ser at impregneringen ikke fungerer optimalt. Ved impregnering anbefaler vi å bruke en sprayimpregnering. Sprayimpregnering gjør at bare yttersiden av plagget blir impregnert, noe som optimaliserer pusteegenskapene til produktet.
Miljø og bærekraft:
Jakken er laget av 100% resirkulert polyester.
- Vanntett, vindtett og pustende 3-lags kvalitet
- 10 000 mm vannsøyle og tapede sømmer
- Vannavvisende glidelås og fast, justerbar hette
- Borrelåsjustering på ermene og snorjustering nederst
Generelt | |
---|---|
Artikkelnummer | 7312859104079 |
Leverandørens artikkelnummer | ML02022-603-XS |
Størrelse | XS |
Farge | BURNT OCHRE |
Forpakningsmål | |
---|---|
Bruttovekt | 0.15 kg |
Høyde | 1 cm |
Lengde | 1 cm |
Bredde | 1 cm |